Artykuł przeczytano: 735 razy.
Coraz więcej właścicieli psów myśli o tym, aby zapisać siebie i swojego czworonoga na odpowiednie szkolenie. Na kursy zapisują się zarówno posiadacze mniejszych, jak i większych zwierząt - a psimi uczniami są nie tylko szczeniaki, ale również dorosłe pupile i psi seniorzy. Trenowanie czworonogów stało się rozwiązaniem wielu problemów behawioralnych, lękowych, żywieniowych i separacyjnych, pozytywnie wpływając na jakość życia psów i ich właścicieli.
Chciałbyś w przyszłości zostać psim trenerem i pomagać właścicielom psów lepiej komunikować się z ich zwierzakami? Czytaj dalej i dowiedz się więcej o kursach dla trenerów!
Jak zostać trenerem psów?
Dobry trener psów musi przede wszystkim lubić spędzać czas z tymi zwierzętami i pamiętać o tym, że do każdego czworonożnego przyjaciela potrzebne jest indywidualne podejście oraz plan. Aby nauczyć się tego wszystkiego, istnieje bardzo wiele różnych dróg. Przede wszystkim warto zapoznać się z dostępną na rynku literaturą, która pozwoli przygotować się na zajęcia praktyczne. W trakcie szkolenia się w fachu trenera psów, warto odwiedzać ośrodki szkoleniowe i schroniska, zaleca się także włączenie w wolontariat, który pozwoli na lepsze zapoznanie się z psami i dostrzeżenie ich zróżnicowanych charakterów.
Kiedy chcesz rozpocząć pracę zarobkową na stanowisku trenera psów, niezbędne jest odbycie odpowiedniego szkolenia i zdobycia certyfikatu, który zapewni zainteresowanie i zaufanie klientów. Profesjonalne i bardzo pomocne kursy dla trenerów psów dostępne są w https://www.wojtkowszkolenia.pl. Taka nauka z profesjonalistą pozwoli Ci na zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy. Doświadczeni trenerzy zdradzą Ci tajniki tresury, dzięki którym dowiesz się, jak szkolić psy, aby każdy trening był skuteczny, efektywny i przyjemny dla czworonoga i jego właścicieli.
Przebieg kursu dla trenerów psów
Należy pamiętać o tym, że kurs na trenera psów to nie tylko praktyka, lecz także bardzo dużo przydatnej teorii. W czasie szkolenia można zdobyć wiedzę z zakresu anatomii i biologii psów, co okazuje się bardzo przydatne przy dalszej pracy z czworonogami. Wiadomości na temat budowy ich ciała oraz najczęstszych chorób pozwalają na dostosowanie szkolenia do psa i na zrozumienie jego zachowań. W czasie kursu można też zdobyć wiedzę na temat pracy z jednym pupilem, jak i szkolenia grupowego, które wymaga wiele skupienia, uwagi i cierpliwości.
Zakres obowiązków psiego trenera
Najczęstszymi problemami z psami jest niszczenie (np. butów i sprzętów), załatwianie się w domu, uciekanie czy nadmierna ekscytacja skutkująca skakaniem na ludzi i inne psy. Doświadczony trener powinien wiedzieć, gdzie szukać przyczyny problemu i jak go opanować. Zakres jego pracy obejmuje między innymi naukę posłuszeństwa, w tym oduczenie psów nieprawidłowych zachowań. Ponadto musi on umieć pracować z ludźmi - choćby dlatego, by pokazać właścicielowi, w jaki sposób uczyć czworonoga konkretnych komend oraz jak zdobyć bezwzględny autorytet.
Oprócz tego trenerzy zajmują się również przygotowywaniem psów rasowych do wystaw i konkursów sporotwych, a także do wykonywania zadań specjalnych. Specjalne szkolenia muszą przejść między innymi psy-przewodniki dla osób niewidomych.
Behawiorysta a trener - poznaj różnice!
Wielu trenerów psów zapisuje się również na szkolenia dla behawiorystów, które pozwalają na zwiększenie kompetencji i lepsze zrozumienie psiej psychologii. Behawiorysta skupia się na tym, aby odpowiednio zrozumieć i wpłynąć na charakter psa, szczególnie jeśli jest on skłonny do nieodpowiednich zachowań, które często ciężko jest wyeliminować samą tresurą.
Artykuł partnera.
Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.
Komentarzy do artykułu: 0. |