Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL 


Reklama:


» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: Zdrowie » Poznaj zasady prawidłowego żywienia spaniela

Artykuł przeczytano: 4511 razy.

Spaniele to wyjątkowo urocze, choć charakterne czworonogi. Idą z nami przez życie, towarzysząc nam w domu i na spacerze. Dają nam wiele radości i zachęcają do ruchu na świeżym powietrzu. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że spaniale są świetnymi pływakami, choć nie zawsze mają okazję pokazać swoje możliwości. Zobacz, w jaki sposób prawidłowo karmić swojego pupila, aby cieszył się przez wiele lat doskonałym zdrowiem.

Zobacz, w jaki sposób powinieneś karmić spaniela

Rodzaj suchej karmy powinien być dostosowany przede wszystkim do wieku psa. Dla szczeniaków przygotowano specjalne mieszanki, które są bogate w mięso, kwasy omega 3 i omega 6 oraz w zestaw witamin. Dobre jakościowo karmy dla pupili nie zawierają zboża, z trawieniem którego pies nie za dobrze sobie radzi. Dla psów cierpiących na różne schorzenia przygotowano specjalne karmy weterynaryjne. W dobrych sklepach zoologicznych bez trudu znajdziesz karmę dla psów borykających się z alergią pokarmową, ale też tych mających problem z nerkami lub cierpiących na otyłość. Jeżeli nie wiesz, który typ karmy jest odpowiedni dla twojego czworonoga, zapytaj o to zaufanego lekarza weterynarii. Na pewno chętnie ci coś doradzi. Generalnie powinieneś unikać kupowania karmy dla psa w supermarketach. Nie sięgaj też po tę najtańszą, która ma zwykle fatalny skład i tylko zapycha psi żołądek zamiast zaspokoić prawdziwy głód. Tania karma zawiera zazwyczaj wiele zbóż, których pies nie trawi i po których ma często biegunki. Przed zakupem produktu dobrze przeczytaj jego skład. Dobra sucha karma dla psów ma być lekka dla układu pokarmowego zwierzaka - sycąca, lecz nie zapychająca.

Oprócz suchej karmy, codzienną dietę psa powinno stanowić gotowane mięso. Może to być mięso z kurczaka, na przykład udko czy filet, ale też indyk czy wołowina. Od czasu do czasu możesz dawać mu do zjedzenia ugotowane podroby - wątróbkę czy serca drobiowe. Mięso możesz podać z odrobiną gotowanej marchewki, aby wzbogacić i urozmaicić nieco psi posiłek. Od czasu do czasu warto jedzenie dla pupila skropić odrobiną oleju lnianego, który ułatwia trawienie i pozbycie się z organizmu sierści połykanej podczas codziennej higieny.

Poza tym, możesz sięgać po karmę uzupełniającą w postaci karmy mokrej sprzedawanej w puszkach, której zbilansowany skład pokrywa dzienne zapotrzebowanie pupila na substancje odżywcze. Oprócz miseczek z jedzeniem, pies musi mieć nieograniczony dostęp do czystej i świeżo zmienionej wody.

Z racji tego, że spaniele mają zazwyczaj długie kudłate uszy, powinieneś zadbać o to, aby twój pupil miał specjalne miseczki o podwyższonych brzegach. W sklepach zoologicznych możesz kupić je bez problemu. Wtedy szansa, że pokarm z miski zabrudzi sierść wokół uszu twojego psa będzie niewielka.

 

Zobacz, czego nie powinieneś podawać spanielowi do jedzenia

Spaniele, choć są psami dość aktywnymi, nieodpowiednio prowadzone mogą dość łatwo popaść w nadwagę. Ten stan obciąża serce i inne organy organizmu, dlatego lepiej do niego nie dopuszczać. W utrzymaniu prawidłowej diety pomoże nawyk podawania psu pokarmu o stałych porach. Pupil nie powinien jeść między posiłkami. Nie ulegaj mu, jeśli żebrze, siedząc przy tobie i prosząc o dokładkę. Nie dawaj mu też niczego z ludzkiego stołu - większość wędlin, kiełbas i przysmaków jest przyprawiona, a psi układ pokarmowy źle to znosi. W żadnym wypadku nie podawaj psu też ciastek ani czekolady. Nie karm go również chlebem czy bułkami - pies nie trawi dobrze produktów pszennych i może od nich łatwo przytyć.

Informacja prasowa.




Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj