Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL 


Reklama:


» strona główna» informacje o nas» księga gości» ciekawe linki» nasz baner» kontakt z nami
» WORTALE.NET» reklama» współpraca
Cocker Spaniel Angielski
Cocker Spaniel Amerykański

O rasie
» wzorzec
» historia
» Charakterystyka
» Pielęgnacja
» Umaszczenia
» Zdrowie
» Genetyka
» Budowa amerykana

Szczenięta
» zapowiedzi miotów
» szczenieta na sprzedaż

Hodowle
» katalog hodowli

Reproduktory
» katalog reproduktorów

Wystawy
» wyniki wystawy w Polsce
» wyniki wystaw zagranicą
» wyniki wystawy klubowe

Fotoreportraże
» zdjęcia z wystaw
» konkursy Agility

REGULAMINY

» Regulamin hodowli
» Regulamin wystaw

INFORMACJE
» informacje o nas
» zasady korzystania
» dodawanie komentarzy
» jesteś w dziale: Zdrowie » Problemy zdrowotne u psów

Artykuł przeczytano: 1948 razy.

Psy tak jak ludzie, z pewnym wiekiem się starzeją. Jeżeli dobrze opiekujemy się naszym wspaniałym i pociesznym psiakiem, dbamy o jego higienę i ogólne warunki w jakich przebywa, na pewno rzadziej będzie chorował i dłużej pożyje, ciesząc nas swoja obecnością, wspólnymi spacerami, fajnymi zabawkami i swoim fascynującym zachowaniem i fantastycznym wiernym przywiązaniem.Jednak bardzo stary pies, nie uniknie procesu starzenia.

Większe psy szybciej umierają, niż mniejsze czworonogi. Choroby psów starych, psów w podeszłym wieku, to powolne wypadanie zębów, problemy ze wzrokiem i słuchem. Mogą występować też stany zapalne kości, dyskopatia i zwyrodnienia stawów. Psy z ostrym zapaleniem kości i stawów często reagują na ból przeciągłym piskiem, a przy dotyku np. brzucha wiją się z bólu. Stare psy są wolniejsze, mają problemy ze wstawaniem, czy wchodzeniem na schody. Są apatyczne, leniwe i nie mają na nic chęci. Często popuszczają mocz w miejscach niewskazanych, na dywanie, w łazience, na klatce schodowej, czy na łóżku.

Takie zmiany u naszego pupila powinniśmy zauważyć i warto udać się do weterynarza, aby spowolnić te nieuniknione schorzenia. Ortopeda weterynarz jest odpowiednią osobą, która na miejscu ma możliwość przeprowadzenia dokładnych badań naszego pupila. Psi ortopeda może przyczynić się do zmniejszenia dolegliwości naszego pieska i spowolnienia procesu starczego. Na pewno mamy swoją ulubioną klinikę, ulubionego weterynarza, który zna naszego pupila i ma założona kartę. To na pewno ułatwia sprawę i przyspiesza diagnozę, ale nawet, gdy udajemy się do danego specjalisty pierwszy raz, z pewnością zleci wykonanie dodatkowych badań. ekg, czy, badań serca. Weterynaryjna ortopedia zwierząt łączy się również z rehabilitacją, która w niektórych przypadkach sama cofa schorzenia, a w innych wspomaga leczenie operacyjne zwierząt. Wskazane jest też, podawanie suplementów, czy specjalnej karmy, które mają pomocne właściwości na takie schorzenia. Na rynku jest pełno tego produktu i z ich zakupem nie będziemy mieć problemów. Można podawać też różne witaminy, ale zawsze po konsultacji z weterynarzem, Nie róbmy nic na własną rękę. Nie jest to wskazane w tym okresie życia naszego psa.

Procesu starzenia się, nie cofniemy, ale spowolnić ten proces odpowiednim leczeniem, zawsze możemy. Razem z psim ortopedą można oszczędzić bólu i cierpienia. Ostatnie lata życia naszego psa, wcale nie muszą być straszne i tragiczne.Mogą, a wręcz powinny zejść z tego świata w sposób naturalny i spokojny.

Artykuł partnera.

 




Zakaz kopiowania, rozpowszechniania części lub całości bez zgody redakcji wortalu SPANIELE.WORTALE.NET.

Dodaj komentarz / przeglądaj komentarze

Komentarzy do artykułu: 0.


Wróć na portal: MINDLY.PL 

lub przejdź na portal: PSY24.PL
 

| zaloguj